? Spięcie BiznesAlert.pl ⚡ Nord Stream 2 z groźbami listy pisze

26 kwietnia 2019, 12:54 Alert
SPIĘCIE (1)

Za nami kolejny tydzień pełen ważnych wydarzeń dla polskiego sektora energetycznego. W połowie tygodnia dowiedzieliśmy się, że od 19 kwietnia do polskiego systemu rurociągowego dostarczana jest zanieczyszczona ropa naftowa REBCO z Rosji, która może spowodować fizyczne uszkodzenia instalacji rafineryjnych. Na ten i inne tematy rozmawiali Wojciech Jakóbik i Bartłomiej Sawicki z BiznesAlert.pl.

Portal Politico poinformował, że regulacje mogące wpłynąć na sporny projekt Nord Stream 2 mogą zostać zaskarżone w sądzie. Spółka Nord Stream 2 AG ostrzega, że może zaskarżyć Komisję Europejską za przyjęcie dyrektywy gazowej, która może wpłynąć na powodzenie projektu. Prezes tej spółki Matthiasa Warniga w liście do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera, który widziało Politico, ostrzega, że nowe regulacje mogą być formą dyskryminacji Nord Stream 2 AG jako inwestora.

W tym tygodniu odbyła się 29. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER 2019. BiznesAlert.pl był głównym patronem medialnym wydarzenia. Przez dwa dni prowadziliśmy relację LIVE na Twitterze, a na stronie BiznesAlert.pl mogą już Państwo przeczytać relacje naszych dziennikarzy ze wszystkich paneli. W trakcie panelu moderowanego przez Wojciech Jakóbika Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki, ostro skrytykował ustawę o cenach energii.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: