Spotkanie branży energetycznej na Kongresie Energi@21 już za kilka dni

5 maja 2016, 21:10 Alert

Siłą Energi@21 są prelegenci. Kilkudziesięciu ekspertów branży energetycznej zgodziło się przyjechać do Poznania. Będą reprezentowali kilkanaście krajów. Dzięki nim druga edycja Kongresu będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Zobacz, kto potwierdził obecność na Kongresie Energi@21.

Łącznie obecność na Energi@21 potwierdziło kilkudziesięciu profesjonalistów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Węgier, Litwy i Islandii. Przyjadą, by rozmawiać o najbardziej aktualnych wyzwaniach dla branży.

– Obserwujemy tak wiele ekscytujących innowacji w branży energii elektrycznej. Coraz bardziej istotne staje się pytanie, w jaki sposób scalimy te wszystkie innowacje w jeden system elektroenergetyczny – podkreśla dr Ted Kury, dyrektor Studiów Energetycznych w centrum badawczym Public Utility Research Center na Uniwersytecie Florydy, gdzie prowadzi interdyscyplinarne badania nad polityką energetyczną i klimatyczną. Podczas Kongresu weźmie udział w pierwszym panelu inaugurującym obrady.

W dyskusji otwierającej Kongres weźmie udział także Hans ten Berge, od 2007 roku Sekretarz Generalny Unii Przemysłu Elektroenergetycznego EURELECTRIC. – Myślę, że w tej chwili wyraźnie potrzebujemy całościowej architektury dla branży energii elektrycznej. Wprowadzamy odnawialne źródła energii, ale nie możemy tego zrobić bez uwzględnienia sieci elektrycznych, bez uwzględnienia rynku hurtowego – mówi ten Berge.

W Poznaniu pojawi się też znany z ubiegłorocznej edycji dr Fridrik Larsen, prezes Larsen Energy Branding, znawca zagadnień brandingu produktowego i korporacyjnego. – W Poznaniu będę mówił o zmianach zachodzących w branży energetycznej – o przejściu od perspektywy inżynierskiej do konsumenckiej. Dziś nie łączymy już tylko sieci między sobą, ale także podłączamy się do umysłu klienta – mówi. Dr Larsen weźmie udział w dyskusji panelowej „Jak sprzedać prąd? Multienergetyka, innowacyjne produkty i konkurencja”. Podczas drugiego dnia obrad wygłosi także autorską prelekcję na temat brandingu.

Silnej reprezentacji międzynarodowej będzie towarzyszyła również liczna grupa z Polski, na czele z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, Piotrem Naimskim z KPRM oraz prezesami i członkami zarządów największych polskich firm energetycznych. – Polityka klimatyczna jest głównym czynnikiem rozwoju i przekształceń w sektorze elektroenergetycznym. Myślę, że zmiany zarówno techniczne, te, które nazywamy smart gridem, jak i zmiany w modelu biznesowym spółek elektroenergetycznych będą interesującym tematem do dyskusji na Kongresie – podkreśla prof. Tadeusz Skoczkowski z Politechniki Warszawskiej. Prof. Skoczkowski weźmie udział w panelu poświęconym wpływom polityki klimatycznej na działalność spółek energetycznych.

Listę wszystkich 60 prelegentów wraz z biogramami opublikowaliśmy na stronie: www.energy21.pl/prelegenci

Tegoroczna, druga edycja Kongresu Energi@21 odbędzie się w dniach 10 i 11 maja 2016 roku (wtorek i środa) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Energy Future Week. Jest imprezą zamkniętą, a ilość miejsc jest ograniczona. Obejmie 12 paneli tematycznych oraz wydarzenia specjalne. Spotkanie organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej. Gospodarzem Kongresu jest Grupa Enea, a Partnerem PGE.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w Kongresie prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na stronie Centrum Prasowego MTP pod adresem www.mtp.pl/all/pl/prasa/

Aktualne informacje publikowane są na stronie energy21.pl oraz na Twitterze: @Energy21Poznan