Rośnie sprzedaż asfaltów w Grupie Orlen

27 lipca 2020, 17:00 Alert
81_app_header_images_path_44_app_header_images_path_asfalt

​Grupa Orlen informuje, że sprzedała 1,56 mln ton asfaltów w 2019 roku, co jest najlepszym wynikiem w historii aktywności na rynku. Oznacza to wzrost o siedem procent w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedażowego.

116 krajów

Po drogach zbudowanych z wykorzystaniem asfaltu Grupy Orlen jeżdżą m.in. w Gujanie w Ameryce Południowej. Wszystkie produkty Grupy Orlen, w tym właśnie asfalty, dostępne są w 116 krajach na całym świecie, a 60 procent przychodów koncernu jest generowanych poza granicami kraju.

– Asfalty pochodzące ze wszystkich rafinerii Grupy Orlen zostały zastosowane w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się asfalty modyfikowane ORBITON, których sprzedaż zagraniczna wzrosła aż o ok. 30 procent. Orlen Asfalt w październiku ubiegłego roku osiągnął jedną z najwyższych sprzedaży miesięcznych w historii. Był to wynik zwiększonego zapotrzebowania na asfalty w Polsce i na rynkach ościennych. Ważna była też ścisła współpraca pomiędzy Orlen Asfalt, PKN Orlen i Orlen Południe – mówi Marek Pietrzak, prezes zarządu Orlen Asfalt.

Istotny wkład w osiągnięciu rekordowej sprzedaży asfaltów Grupy Orlen miała spółka Orlen Lietuva, w której sprzedaż asfaltów w porównaniu z 2018 rokiem wzrosła o blisko 50 procent. Wpłynęła na to m.in. wyraźna intensyfikacja sprzedaży drogą morską, która zwiększyła się ponad trzykrotnie i osiągnęła najwyższy poziom w historii.

Do wyniku sprzedażowego przyczyniła się również czeska spółka Orlen Asfalt Česká Republika. W sierpniu ubiegłego roku sprzedała ponad 58 tys. ton asfaltów, ustanawiając tym samym swój nowy rekord miesięcznej sprzedaży – informuje Orlen.

PKN Orlen/Jędrzej Stachura

Orlen przygotowuje wniosek ws. przejęcia PGNiG. Firmy podpisały porozumienie o poufności