Suski: Wypowiedź ministra ws. fuzji PGNiG-Orlen-Lotos została zmanipulowana

15 stycznia 2016, 07:45 Energetyka
Marek Suski

Wg PAP minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz poinformował w ubiegły poniedziałek dziennikarzy, że „Ministerstwo Skarbu Państwa rozpoczęło prace analityczne nad pomysłem połączenia PKN Orlen, Lotosu i PGNiG. Minister miał zapowiedzieć, że „najpóźniej do końca I kwartału resort określi wstępnie, czy takie połączenie miałoby sens”.

W związku z tą informacją, na posiedzeniu Sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa w dniu 14.01. – w czasie debaty nad projektem planu pracy Komisji na okres od 1.01. do 31.07 br. – posłowie opozycji z Platformy Obywatelskiej wnioskowali, aby jedno z posiedzeń Komisji było poświęcone połączeniu tych trzech polskich koncernów paliwowo-energetycznych.

Przewodniczący Komisji, poseł Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość) argumentował, że wniosek opozycji nie ma żadnego uzasadnienia. Powiedział też, że zdaniem ministra skarbu państwa, jego „wypowiedź w tej sprawie została zmanipulowana”. W głosowaniu wniosek posłów PO został odrzucony i kwestia fuzji nie będzie rozpatrywana przez komisję.

Przewodniczący Komisji, poseł Suski, zapytany przez dziennikarza BiznesAlert.pl  o kwestię połączenie PKN Orlen, Lotosu i PGNiG  odpowiedział, że „nic mu nie jest wiadome w tej sprawie” i powtórzył, że wypowiedź ministra – jak sam stwierdził – „została w tej sprawie zmanipulowana”.