Szczeszek: Przyjęcie strategii energetycznej pomoże Polsce w transformacji

5 lutego 2021, 18:30 Energetyka
PEP 2040
Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Fot. Wojciech Jakóbik/BiznesAlert.pl

Zdaniem Grupy Enea, Polityka Energetyczna Polski do 204o roku jest ważna nie tylko dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również rozwoju całej branży. – Przyjęcie tego ważnego dokumentu było niezbędnym krokiem do zachowania i wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa – mówi prezes Paweł Szczeszek.

Dokument, zarządzanie i rozwój

Prezes Enei Paweł Szczeszek uważa, że zatwierdzenie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku jest dobrą wiadomością dla sektora energetyki. – Przyjęcie tego ważnego dokumentu było niezbędnym krokiem do zachowania i wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa oraz potwierdza konieczność transformacji branży. Poprzednia PEP została opublikowana ponad dekadę temu, przez co nie uwzględniała dzisiejszej rzeczywistości makroekonomicznej oraz stawianych przed polską gospodarką wymagań klimatycznych. Nowy dokument odpowiada na wyzwania, z jakimi mierzyć się musi polska energetyka, wspiera transformację, w tym nisko i zeroemisyjność, co jest kluczowe również dla rozwoju Grupy Enea – powiedział.

Przykładem odpowiedzialnego podejścia Enei do transformacji energetycznej jest powołanie spółki Enea Nowa Energia, której zadaniem jest zarządzanie i rozwój projektów opartych o odnawialne źródła energii. Dzięki temu powstanie silny, skonsolidowany podmiot, aspirujący do miana lidera w obszarze wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie OZE. Enea Nowa Energia przejęła już wydzielony z Enei Wytwarzanie Segment Odnawialnych Źródeł Energii.

CIRE.PL/Jędrzej Stachura

PGE, Enea i Tauron chcą współpracować przy offshore. Chodzi o nowe koncesje?