Szef Szkolenia Wojsk Lądowych Niemiec z wizytą w Polsce

29 lipca 2015, 11:00 Alert
2015-07-28-rm-34bkpanc-10.640×300

(DGRSZ/chor. Rafał Mniedło/kpt. Patryk Pater)

Generał Walter Spindler, który pełni obowiązki szefa szkolenia Wojsk Lądowych Niemiec, odwiedził jednostki 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

W pierwszym dniu wizyty 27 sierpnia br. generał Spindler, któremu towarzyszył generał brygady Andrzej Reudowicz, Szef Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zapoznał się z bazą szkoleniową 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, która stacjonuje w dwóch garnizonach: Międzyrzecz oraz Wędrzyn. Podczas wizyty gość miał okazję obejrzeć obiekty szkoleniowe znajdujące się na terenie obydwóch garnizonów, jak również obserwował realne szkolenie pododdziałów brygady.

W kolejnym dniu wizyty tj. 28 sierpnia generał Spindler odwiedził jednostki znajdujące się w Garnizonie Żagań – Świętoszów. W pierwszej kolejności przedstawiono możliwości szkoleniowe Ośrodka Szkolenia „Leopard”, znajdującego się w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Na terenie ośrodka gen Spindler miał okazję zapoznać się z szeroką gamą możliwości szkolenia specjalistów jak i załóg czołgów Leopard 2A4 oraz 2A5, w oparciu o posiadaną bazę symulatorów, jak również z realnym szkoleniem na pobliskich pasach taktycznych.

Sala Tradycji Czarnej Dywizji w Żaganiu była kolejnym punktem, gdzie generał Spindler miał okazję poznać bliżej historię i tradycje 11LDKPanc.

Ostatnim punktem wizyty była 34 Brygada Kawalerii Pancernej w Żaganiu, która w zeszłym roku została wyposażona w nowo pozyskane czołgi Leopard 2A5. Pełniący obowiązki dowódcy brygady podpułkownik Zbigniew Śliżewski przedstawił infrastrukturę, bazę szkoleniową jaką dysponuje jednostka oraz możliwości szkoleniowe.