Tauron zasili fabrykę baterii Panasonica w Polsce

30 listopada 2020, 13:15 Alert

Tauron i Panasonic Energy Poland zawarły kontrakt na produkt EKO Premium. Oznacza to, że fabryka japońskiego giganta, która znajduje się w Gnieźnie, już trzeci rok z rzędu korzystać będzie z prądu wytworzonego w stu procentach ze źródeł odnawialnych. Zielona energia dla Panasonic Energy Poland pochodzi przede wszystkim z elektrowni wiatrowych i wodnych Grupy Tauron.

Logo Taurona. Fot. BiznesAlert.pl
Logo Taurona. Fot. BiznesAlert.pl

Fabryka baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych

Tauron podaje, że umowa obejmuje dostawę energii elektrycznej pochodzącej w stu procentach ze źródeł odnawialnych na cały 2021 rok. – Ekologiczne produkty dla biznesu są realnym narzędziem wsparcia naszych klientów w realizowaniu podejmowanych przez nich działań na rzecz ochrony środowiska. Z roku na rok odnotowujemy wzrost zainteresowania zakupem zielonej energii. Rośnie zarówno wolumen sprzedaży, jak i liczba klientów, którzy decydują się na ekologiczną energię. W 2020 roku sprzedamy prawie dwa razy więcej energii z OZE niż w roku ubiegłym – mówi Tomasz Lender, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży na rynku biznesowym w Tauron Sprzedaż.

Panasonic Energy Poland to jedyna w Polsce fabryka baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych Panasonic. Wraz z fabryką w Belgii każdego roku wytwarzają prawie dwa miliardy baterii tej marki. – Panasonic podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie emisji CO2. Dotyczą one m.in. produktów, działalności produkcyjnej, logistyki i biur. Jeśli chodzi o procesy produkcyjne, nasza firma angażuje się w działania mające na celu maksymalne ograniczenie wpływu fabryk Panasonic na środowisko. W te działania wpisuje się nasza współpraca z Tauronem, dzięki której w naszej polskiej fabryce korzystamy z energii pochodzącej w stu procentach ze źródeł odnawialnych – mówi Jarosław Janas, prezes zarządu Panasonic Energy Poland.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron nie czeka z inwestycjami na Dolnym Śląsku pomimo koronawirusa