Tauron inwestuje w przyszłość energetyki

15 stycznia 2020, 18:00 Alert

Tauron Dystrybucja inwestuje w młodych, zdolnych ludzi. Spółka zapewnia wsparcie szkołom, których absolwenci mogą być przyszłością energetyki. – Program współpracy ze szkołami średnimi to jedno z działań, którego celem jest pozyskiwanie fachowej kadry technicznej – mówi Robert Zasina, prezes Tauron Dystrybucja.

Fot. Tauron

Pracownie, praktyki i staże

Tauron Dystrybucja współpracuje z 32 szkołami zawodowymi z południowej Polski. W ramach sygnowanych umów o współpracę firma ma wpływ na model kształcenia fachowców, których poszukuje dziś i poszukiwać będzie w najbliższych latach. Tauron wspiera szkoły doposażając pracownie elektryczne oraz zapewniając uczniom praktyki i staże. Współpraca obejmuje m.in. organizację praktyk zawodowych, prelekcje praktyków z bogatym stażem zawodowym oraz wyjazdy dydaktyczne do obiektów elektroenergetycznych.

W ostatnich miesiącach spółka podpisała cztery nowe porozumienia z placówkami oświatowymi z Chrzanowa, Rudy Śląskiej, Limanowej i Głogowa. W Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej oraz w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, utworzone zostały klasy patronackie. Uczniowie szkół zawodowych i technicznych, to poszukiwani pracownicy, dla których energetyka ma oferty pracy – informuje Tauron.

– Program współpracy ze szkołami średnimi to jedno z działań, którego celem jest pozyskiwanie fachowej kadry technicznej – mówi Robert Zasina, prezes Tauron Dystrybucja. – Staramy się uczniom pokazać, jak działamy, prezentujemy się jako nowoczesny pracodawca dbający o pracownika, a także przedsiębiorstwo zaawansowane technologicznie i innowacyjne. Szukamy więc pracowników zmotywowanych, ale przede wszystkim dobrze przygotowanych do zawodu – dodaje.

334 nowych pracowników

Tauron Dystrybucja zatrudnił 344 nowych pracowników na różnych stanowiskach w 2019 roku. Program współpracy ze szkołami średnimi, trwający od kilku lat, największe efekty przynosi w dużych ośrodkach miejskich. Po prelekcjach i bezpośrednich spotkaniach z młodzieżą spółka dystrybucyjna zatrudniła w ubiegłym roku 28 absolwentów szkół objętych porozumieniami. Są to osoby z wykształceniem elektrycznym, najczęściej technicy przygotowani do wykonywania zawodu elektromontera – czytamy w komunikacie Tauron.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron ma dodatkowe pieniądze na zielony zwrot