Tauron dostał zielone światło na nabycie farm wiatrowych grupy in.ventus

26 lipca 2019, 10:45 Alert
Grupa TAURON – farma wiatrowa w Zagórzu
Farma wiatrowa Taurona w Zagórzu. Fot. Tauron

Tauron Polska Energia otrzymał zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad spółkami operującymi farmami wiatrowymi należącymi do grupy in.ventus, podała spółka.

„Otrzymanie zgody jest warunkiem koniecznym nabycia przez spółki zależne od emitenta części farm wiatrowych należących do grupy in.ventus zlokalizowanych w północnej Polsce” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Tauron poinformował, że trwają negocjacje w zakresie nabycia farm wiatrowych należących do grupy in.ventus.

Chodzi o przejęcie przez Tauron pośredniej kontroli nad in.ventus sp. z o.o. EW Gołdap z siedzibą w Poznaniu, in.ventus sp. z o.o. INO 1 z siedzibą w Poznaniu, in.ventus sp. z o.o. EW Śniatowo z siedzibą w Poznaniu, in.ventus sp. z o.o. EW Dobrzyń z siedzibą w Poznaniu, in.ventus sp. z o.o. Mogilno I z siedzibą we Wrocławiu, in.ventus sp. z o.o. Mogilno II z siedzibą we Wrocławiu, in.ventuss sp. z o.o. Mogilno III z siedzibą we Wrocławiu, in.ventus sp. z o.o. Mogilno IV z siedzibą we Wrocławiu, in.ventus sp. z o.o. Mogilno V z siedzibą we Wrocławiu oraz in.ventus sp. z o.o. Mogilno VI z siedzibą we Wrocławiu.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18 121,75 mln zł w 2018 r.

ISBnews