Tchórzewski: Chcemy roztropnie inwestować w OZE

1 kwietnia 2019, 08:30 Energetyka
oze wiatraki fotowoltaika
fot. Pixabay

Chcemy roztropnie inwestować w odnawialne źródła energii – powiedział w sobotę, 30 marca, w Toruniu minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że najbliższym czasie rozwijane będą, m.in. fotowoltaika oraz biogazownie.

Tchórzewski uczestniczy w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w sympozjum naukowym „Przedsiębiorczość w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość. Tradycja i start-upy”.

– Uznaliśmy, że rozbudowa elektrowni w Ostrołęce będzie ostatnią inwestycją w „nową” elektrownię węglową. Taka ugoda została zawarta ze spółczesnością górniczą – mówił Tchórzewski w WSKSiM.

Dodał, że odnawialne źródła energii muszą być budowane. Podkreślił, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie zaniedbuje kwestii odnawialnych źródeł energii, ale w całym sektorze energetycznym kieruje się zasadami racjonalności.

– Chcemy inwestować w OZE roztropnie. Chcemy, żeby na tym się ludzie bogacili, ale także roztropnie. Wszystko musi iść równo. Ta energetyka nie może też przeszkadzać społeczeństwu. Chcemy mocniej postawić na fotowoltaikę (…) Ona jest nam bardziej potrzebna niż energetyka wiatrowa. Będziemy także inwestowali w budowę biogazowni – dodał Tchórzewski.

W konferencji w Toruniu biorą udział także minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Polska Agencja Prasowa