Model 3 Tesli ma problemy w USA, ale coraz więcej fanów na Wyspach

16 lipca 2019, 06:45 Alert
Tesla Model 3
Model 3 Tesli. Fot. Tesla

Media brytyjskie uwielbiają Model 3 Tesli do tego stopnia, że brytyjski magazyn motoryzacyjny Auto Express przyznał mu nagrodę samochodu roku 2019.

Gazeta doceniła zwłaszcza wydajność i zasięg auta elektrycznego, nazywając je doskonałymi.  Nagroda ta może być o tyle istotna dla Elona Muska, że nie ma on szans liczyć na pozytywny przekaz na temat swojej marki w rodzimych, amerykańskich mediach, natomiast Auto Express to jeden z wiodących tygodników motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii, z dużym nakładem i sporą rozpoznawalnością i aktywnością w Internecie.

W recenzji czytamy między innymi, że Model 3 charakteryzuje się „Niesamowitą zwinnością… dynamiką, a zdolności samochodu naprawdę mogą zaskoczyć…” Ponadto jej autorzy chwalą przyspieszenie samochodu, które ich zdaniem jest o wiele lepsze niż w znacznie droższych autach elektrycznych.

Magazyn zauważa również, że Tesla Autopilot jest „najbardziej intuicyjną autonomiczną technologią, jaką można obecnie znaleźć w motoryzacji”. Podsumowując, Auto Express twierdzi, że model Tesla 3 to „niemal najfajniejszy samochód elektryczny na rynku”.

Auto Express nie jest odosobniony w swoich opiniach, bo Model 3 chwalą także inne brytyjskie media motoryzacyjne. Ostatnio można było również przeczytać niezwykle pozytywną recenzję na jego temat w kultowym już magazynie Top Gear, który napisał, że „Model 3 wydaje się być punktem zwrotnym w elektromobilności”. Po przejażdżce wynalazkiem zespołu Muska redaktor naczelny magazynu Chris Harris napisał nawet na Twitterze, że myśli o jego kupnie.

O aucie w podobnym tonie napisał też Auto Trader uznając je za „doskonałe na wielu poziomach i w żadnym stopniu nie odbiegające od innych świetnych samochodów elektrycznych, szybkie, bajeczne w prowadzeniu i w rozsądnej cenie, ale także praktyczne dla rodziny”. Auto Trader w swojej recenzji podkreśla również, że przy tych wszystkich zaletach Model 3 pozostaje autem masowym, dla każdego.

Również brytyjski Express opisał je w samych superlatywach „…problem z Modelem 3 polega na tym, że nawet po bardzo krótkiej przejażdżce, będziesz od razu chciał go mieć”. Bardzo pozytywne recenzje samochód zebrał także od magazynów Car Magazine i What Car.

Chociaż amerykańskie media są niezwykle krytyczne do Elona Muska i jego aut, Brytyjczycy zachwycają się samochodami Tesli, zwracając przede wszystkim uwagę na ich jakość i wydajność.

CleanTechnica/Joanna Kędzierska