Tobiszowski: Energetyka może rozwijać się w oparciu o węgiel

19 września 2017, 09:45 Energetyka

– Wykorzystanie efektu synergii pomiędzy nowoczesnym górnictwem i energetyką to istotny element zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski 18 września 2017 r. w Jaworznie. Minister wraz z Premier Beatą Szydło wzięli udział w uroczystości przekazania placu budowy i wytyczenia osi Szybu „Grzegorz” oraz we wręczeniu odznaczeń dla pracowników TAURON podczas Dnia Energetyka.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Energii podkreślił, że inwestycje w nowoczesne górnictwo przyczyniają się do zapewnienia stabilnego i efektywnego wydobycia. – To istotne zarówno dla zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego, jak i modernizacji całego sektora energii – ocenił. Zauważył, że rząd konsekwentnie realizuje plan restrukturyzacji górnictwa. – Widzimy dziś efekty naszych działań. Zastaliśmy sektor w głębokiej zapaści, a dzięki podjętej restrukturyzacji mamy już dobre wyniki z pierwszego półrocza 2017 r. które wskazują, że osiągamy zamierzone cele – powiedział.

Wiceszef ME podkreślił także, że otwarcie nowego szybu w Jaworznie to przykład na to, że polskie górnictwo odpowiada na potrzeby rynku. – Ten sektor ma potencjał, żeby ponownie stanowić ważny element gospodarki naszego kraju – dodał wiceminister Tobiszowski.

Ministerstwo Energii