Tobiszowski: Wynegocjowaliśmy porozumienie z wierzycielami JSW

29 lipca 2016, 13:30 Energetyka

Porozumienie JSW z obligatariuszami jest wynegocjowane – poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, dodając, że „otwarta” jest kwestia kopalni Krupiński.

– Jesteśmy już na etapie wynegocjowania, teraz podpisujemy i będziemy realizować to, co ustaliliśmy – powiedział dziennikarzom Tobiszowski, nie podając szczegółów.

Z jego słów wynika, że negocjacje z obligatariuszami dotyczyły m.in. przełożenia w czasie spłat zadłużenia.

– JSW wreszcie wyjdzie na drugi etap. (…) Mamy nadzieję, że już się rynek nie zepsuje, że 2018 rok będzie już taki jak powinien – powiedział wiceminister.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika jednak, że w piątek można się raczej spodziewać kolejnego aneksu do umowy o współpracy, gdyż niewyjaśniona jest jeszcze kwestia należącej do JSW kopalni Krupiński.

Tobiszowski poinformował, że kwestia Krupińskiego jest „otwarta”.

Pytany, czy kopalnia Krupiński będzie likwidowana, odpowiedział: – Krupiński sam się wyczerpuje. Sami związkowcy stwierdzili, że w węgiel koksujący nie warto wchodzić, bo to się nie spina ekonomicznie, trzeba tam zdjąć to, co jest w węglu energetycznym. (…) Ta kopalnia w naturalny sposób ,,schodzi”.

Z końcem czerwca JSW podpisała z obligatariuszami: PZU, PZU Życie, BGK i PKO Bank Polski aneks do umowy, na mocy którego ma czas do 29 lipca na uzgodnienie z nimi warunków restrukturyzacji i zawarcie umowy restrukturyzacyjnej.

Biuro prasowe JSW poinformowało PAP, że w piątek można spodziewać się raportu bieżącego spółki.

Źródło: Polska Agencja Prasowa