TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

11 czerwca 2022, 06:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (6-10.06.2022).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.

1. Kardaś: Sankcje zachodnie już odciskają swe piętno na Rosji (ROZMOWA)

– Już teraz widać symptomy pogorszenia sytuacji gospodarczej w Rosji. Zjawisko to będzie się pogłębiać z czasem – mówi dr Szymon Kardaś, analityk ds. Rosji Ośrodka Studiów Wschodnich w rozmowie z BiznesAlert.pl.

2. Węgrecki: Trzeba się zastanowić nad sensem Ropociągu Pomorskiego

– Trzeba się zastanowić nad sensem Ropociągu Pomorskiego. W PKN Orlen zastanawiamy się nad paliwami syntetycznymi, wychwytywaniem CO2 i zatłaczaniem go do kawern na Bałtyku. Jeśli będziemy produkować węglowodory na naszych rafineriach, o tyle spadnie zapotrzebowanie na import ropy – powiedział Józef Węgrecki, członek zarządu PKN Orlen podczas konferencji Nafta i Gaz.

3. Jakóbik: Drugi gazoport w Polsce nie zaszkodzi klimatowi, tylko Putinowi (FELIETON)

Ekolodzy krytykują plan pływającego gazoportu w Zatoce Gdańskiej uznając, że nie jest potrzebny do porzucenia gazu z Rosji, ale dlaczego w takim razie Niemcy chcą mieć cztery takie jednostki? Pewne fakty mogły umknąć krytykom – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

4. Fedorska: Oto jak atak Rosji na Ukrainę pozbawia niemieckie dzieci paluszków rybnych

– Paluszki rybne przeznaczone na niemiecki rynek padły ofiarą największych konfliktów globalnych ostatnich lat, bo są produktem opartym na zglobalizowanym podziale zadań i globalnych łańcuchów dostaw, które wszystkie naraz zawiodły – pisze Aleksandra Fedorska, redaktor BiznesAlert.pl. – Z Rosji pochodzi 70 procent mintaja, który jest przerabiany na paluszki rybne.

5. Chmiel: Umarł węgiel. Niech żyje węgiel (FELIETON)

– Unia Europejska uznała embargo na ropę z Rosji za powód do przyspieszenia transformacji energetycznej. Natomiast w Polsce uznano, że należy przyspieszyć, ale modernizację starych bloków węglowych, a może nawet uda się jeszcze jakiś nowy wybudować – pisze Piotr Chmiel, współpracownik BiznesAlert.pl.