TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #70

16 maja 2020, 07:30 Alert
TOP TYGODNIA

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (11-15.05.2020).

1. Jakóbik: Porozumienie naftowe zamienia się w zombie (ANALIZA)

Trzy kraje OPEC+ zgłaszają dodatkowe cięcia o ponad milion baryłek dziennie, a ropa w odpowiedzi nie drożeje. Koronawirus faktycznie zabił porozumienie naftowe i szaleje dalej. To warunki rynkowe decydują o dalszych cięciach, niezależnie od deklaracji politycznych – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Sawicki: Baltic Pipe oczami Szwedów, czyli morświny, miny i… biogaz z Danii

Rząd szwedzki zatwierdził na początku maja budowę gazociągu Baltic Pipe w wyłącznej strefie ekonomicznej Szwecji na Morzu Bałtyckim. Szwedzi ocenili, że gazociąg pozwoli Europie Środkowo-Wschodniej zmniejszyć zależność od węgla. Co ciekawe, Baltic Pipe może przesyłać w przyszłości duński biogaz – pisze Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Baca-Pogorzelska: Jak Węglokoks przebił ceną węgla wszystkich

Aż milion złotych mniej niż konkurencja za 16 tys. ton miału węglowego zaproponowała państwowa spółka w przetargu dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Stargardzie – pisze Karolina Baca-Pogorzelska, współpracownik BiznesAlert.pl.

4. Kowalski: Likwidacja ETS da Polsce z dnia na dzień obniżkę cen energii o 20 procent

Senat czeski przyjął rezolucję wzywającą rząd w Pradze do renegocjacji warunków systemu handlu emisjami CO2 EU ETS. Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski przekonuje, że Polska powinna zabiegać o jego wyłączenie.

5. Baca-Pogorzelska: Koronakopalnie były do uniknięcia (FELIETON)

To nie wina Śląska, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Na przygotowanie zakładów wydobywczych na koronawirusa był przynajmniej miesiąc – pisze Karolina Baca-Pogorzelska, współpracownik BiznesAlert.pl. – Brak ministra odpowiedzialnego za górnictwo w tak kryzysowym momencie to błąd – dodaje.