TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

24 września 2022, 06:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (19-23.09.2022).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.

1. Bechtel: Polska może się stać centrum budowy atomu w regionie (ROZMOWA)

W związku z rosnącym zainteresowaniem energetyką jądrową na świecie, Polska ma szansę stać się centrum budowlanym dla elektrowni jądrowych w regionie, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na polskich specjalistów w tej dziedzinie powinno także wzrosnąć – mówi Ahmet Tokpinar, wiceprezes Bechtel Power, w rozmowie z BiznesAlert.pl.

2. J. Perzyński: Chiny powoli zaczynają widzieć w Rosji międzynarodowego pariasa

Inwazja na Ukrainie nie uzyskała aprobaty Xi Jinpinga, ponieważ również przyniosła Chinom poważne straty gospodarcze. Rosja jedynie uczyni z siebie międzynarodowego pariasa, z którym nikt nie będzie chciał zasiąść do stołu negocjacyjnego i zacieśniać strategicznej współpracy – pisze Jacek Perzyński, współpracownik BiznesAlert.pl.

3. Perzyński: Roger Waters to Steven Seagal wśród rockowych dinozaurów (FELIETON)

Na najnowszej trasie Rogera Watersa, w zamierzchłych czasach lidera Pink Floyd, przed każdym koncertem wyświetlany jest napis „jeśli nie podoba ci się politykowanie Rogera, lepiej w…laj do baru”. Sądząc po jego wypowiedziach o wojnie w Ukrainie czy o sytuacji na Tajwanie, chyba rzeczywiście lepiej wybrać wieczór w barze niż ze zgorzkniałym, niemającym pojęcia o świecie starszym człowiekiem, który od 30 lat nie stworzył nic znaczącego, a który od dekad z lewicowymi ideami na ustach kasuje kolejne miliony dolarów od fanów jego byłego zespołu, który on sam chciał zniszczyć – pisze Michał Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Kardaś: Sankcje wobec Rosji działają, a rosyjska gospodarka już odczuwa ich skutki (ROZMOWA)

Sankcje zachodnie już działają, co potwierdzają zarówno dane płynące z rosyjskiej gospodarki, ale także reakcje rosyjskich polityków na kolejne propozycje restrykcji – mówi dr Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW) w rozmowie z BiznesAlert.pl.

5. Marszałkowski: Ofensywa ukraińska cenna niczym tlen

Sukces ofensywy w Charkowie jest cenny dla Ukrainy na wielu poziomach. Potrzebowała go nie tylko władza w Kijowie, żołnierze w okopach i miliony Ukraińców. Tego sukcesu potrzebował również świat, wspierający i trzymający kciuki za Ukrainę – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.