TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

31 października 2020, 07:00 Alert
Top Tygodnia
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (26-30.10.2020).

1. Jakóbik: Rosja już straszy atomem z USA w Polsce

Polska i USA mogą razem zbudować elektrownie jądrowe niezbędne do realizacji polityki klimatycznej pozwalającej obniżyć ceny energii oraz stabilizować rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. Być może dlatego wstęp do współpracy tego rodzaju stał się przedmiotem ataku Rosjan – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Jakóbik: Zmierzch ropy skłania Lotos do ucieczki do przodu z Orlenem (ANALIZA)

Branża rafineryjna daje nowy argument za fuzją Orlenu i Lotosu. Dane z rynku pokazują, że działalność tego typu może być schyłkowa. Lotos zajmujący się tylko nią chce uciec do przodu tworząc z Orlenem koncern multienergetyczny – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Nowacki: Atom z USA albo plan B. Konkurencja trwa (ROZMOWA)

Tomasz Nowacki, dyrektor departamentu energii jądrowej ministerstwa klimatu i środowiska mówi o przygotowaniach do budowy elektrowni jądrowej w Polsce, być może z Amerykanami.

4. Dąbrowski: Postulaty Greenpeace są nierealne. Nie pozwolą na prawdziwą transformację

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, poinformowała, że przeprowadzi rozmowy z Greenpeace Polska w postępowaniu mediacyjnym, w związku z pozwem złożonym w marcu br. przeciwko Spółce. Zdaniem prezesa Polskiej Grupy Energetycznej Wojciecha Dąbrowskiego, pomysły Greenpeace dotyczące polskiej energetyki są nierealne i zagrażają bezpieczeństwu dostaw energii.

5. Perkowski: Projekt Cyfrowe Złoże to większe krajowe wydobycie ropy i gazu

Chcemy w pełni wykorzystać możliwości, które daje program Cyfrowe Złoże. Cyfryzacja pozwala zarządzać złożem z dowolnego miejsca na świecie. Oczywiście wymaga to infrastruktury, nowego oprogramowania, dużej mocy obliczeniowej i przepustowości łączy, ale to jest przyszłość – mówi wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych Robert Perkowski w rozmowie z BiznesAlert.pl.