TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #57

15 lutego 2020, 07:30 Alert
Top Tygodnia

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (10-14.02.2020)

1. Rajewski: Atom nowej generacji z USA czy Francji? Polska stoi przed wyborem (ANALIZA)

Adam Rajewski z Politechniki Warszawskiej opisuje różnice między ofertami budowy elektrowni jądrowej z Francji i USA. Polska stoi przed decyzją o wyborze technologii na potrzeby realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, by mieć pierwszy reaktor w 2033 roku. W kolejce ustawiają się między innymi firmy z tych krajów.

2. Jakóbik: Co zrobi Polska z Gazpromem po zakończeniu kontraktu jamalskiego? (ANALIZA)

Polacy mają trudny orzech do zgryzienia. Gazprom prawdopodobnie zaoferuje atrakcyjną cenę dostaw gazu po 2022 roku. Czy warto dalej kupować u dostawcy rosyjskiego? – zastanawia się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Jakóbik: Ostatnia bitwa o węgiel

Kandydaci na prezydenta wykazują troskę o klimat, której skala rośnie odwrotnie proporcjonalnie do kurczenia się czasu pozostałego do wyborów zaplanowanych na 10 maja. Wcześniej jeszcze odbędzie się prawdopodobnie ostatnia bitwa o pozycję węgla w polskiej gospodarce – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

4. Sawicki: Węglowa stagnacja czy zielona konsolidacja?

2020 rok może stać pod znakiem kolejnych konsolidacji polskiej energetyki. Są do wyboru co najmniej trzy ścieżki. W zależności od tego, polska energetyka może obrać kurs na węglową stagnację lub zieloną konsolidację – pisze Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

5. Mielczarski: Polska potrzebuje 14 nowych bloków węglowych do 2040 roku

– Do 2040 roku, bloki, które powstały przed 2000 rokiem powinny być odstawione. Do tego czasu potrzebujemy 14 bloków węglowych klasy 900 MW- powiedział prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. Złoczewa.