Torpol zbuduje linię kolejową do nowego bloku Elektrowni Jaworzno

10 listopada 2017, 20:15 Alert
Zdjęcie z placu budowy bloku węglowego 910MW w Jaworznie. Fot. Nowe Jaworzno Grupa Tauron
Zdjęcie z placu budowy bloku węglowego 910MW w Jaworznie. Fot. Nowe Jaworzno Grupa Tauron

Spółka Nowe Jaworzno Grupa Tauron, należąca dol Grupy Tauron, wybrała ofertę złożoną przez Torpol w postępowaniu prowadzonym w postaci zamówienia publicznego na zaprojektowanie i wykonanie układu torowego przy budowanym bloku energetycznym o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

W raporcie bieżącym spółki Torpol, poinformowano, że  10 listopada 2017 r., że ich oferta została wybrana przez zamawiającego, spółkę Nowe Jaworzno Grupa Tauron sp. z o.o. Przedmiotem oferty jest zaprojektowanie oraz kompleksowe wykonanie, uruchomienie, przeprowadzenie ruchu próbnego oraz przekazanie do eksploatacji układu torowego w ramach projektu pn. Budowa nowych mocy w technologiach węglowych w Tauron Wytwarzanie S.A. – budowa bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Tauron Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Jaworzno III w Jaworznie” (Inwestycja) – czytamy w komunikacje.

Torpol przypomina, iż termin realizacji inwestycji wskazany w złożonej ofercie został określony na listopad 2019 roku, okres gwarancji jakości i rękojmi za wady został określony na 36 miesięcy, a cena oferty złożonej przez Emitenta wynosi 367,28 mln zł netto tj. 451,75 mln zł brutto.

Firma oczekuje teraz na zawarcie umowy ze spółką córką Taurona na wykonanie przedmiotu umowy a fakcie jej zawarcia spółka poinformuje w osobnym raporcie bieżącym.

Torpol złożył jedyną ofertę w postępowaniu. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji 221,4 mln zł brutto, podano wcześniej.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

Podczas ostatniej konferencji wynikowej Grupy Tauron, przekazano, że udowa nowego bloku o mocy  910 MW w Elektrowni Jaworzno jest zaawansowana w 45 proc. Nowy blok powinien zostać oddany do eksploatacji w listopadzie 2019 r.

Torpol/ISB News