Transparency Germany: Fundacja „klimatyczna” miała w rzeczywistości zajmować się budową Nord Stream 2 (ROZMOWA)

1 marca 2022, 07:20 Bezpieczeństwo

Organizacja Transparency International Germany zajmuje się śledzeniem korupcji i jej potencjalnych struktur. Głównym celem jest kształtowanie i zwracanie uwagi świadomości społecznej co do szkodliwych skutków korupcji. Według Transparency International rząd landowy w Meklemburgii-Pomorzu Przednim łamie wraz ze swoją fundacją na rzecz ochrony klimatu i środowiska MV prawo dotyczące zapobiegania prania brudnych pieniędzy.

Fot. Wikimedia Commons. Grafika: Gabriela Cydejko.
Fot. Wikimedia Commons. Grafika: Gabriela Cydejko.

Wykorzystanie szkodliwego dla klimatu gazu do finansowania projektów ochrony środowiska to po prostu przypomina podróbkę – powiedział przedstawiciel tej organizacji niemieckim mediom. Wyniki swojej finansowej i prawniczej analizy na temat fundacji na rzecz ochrony klimatu i środowiska MV tłumaczy dla BiznesAlert.pl kierownik działu finansów Transparency International, Stephan Klaus Ohme.

W statucie przewidziano wyraźnie Nord Stream 2 AG w odpowiedzialności fundacji. Chodzi o działalność gospodarczych. Prawdopodobnie miała być wykorzystana do budowy gazociągu – ocenił w rozmowie z BiznesAlert.pl. – Ze względu na Nord Stream 2 ta fundacja mogła czuć się pewnie nawet w razie zaniechań – tłumaczył.

Opracowała Aleksandra Fedorska

BiznesAlert.pl · Transparency Germany: Fundacja „klimatyczna” miała zajmować się Nord Stream 2