Cztery ukraińskie elektrociepłownie zostały uszkodzone przez dzisiejsze ostrzały Rosjan

10 lutego 2023, 14:45 Alert

Rosja nadal przeprowadza masowe ataki na obiekty cywilne i energetyczne na Ukrainie. 10 lutego, cztery elektrociepłownie firmy DTEK Energy zostały uszkodzone w wyniku nocnego i dziennego ostrzału wroga.

Flaga Ukrainy. Fot. Wikipedia/CC.
Flaga Ukrainy. Fot. Wikipedia/CC.

Według wstępnych informacji w wyniku ataku rannych zostało dwóch pracowników stacji. Jak podaje spółka, natychmiast udzielono im pomocy medycznej. – W wyniku ostrzału sprzęt przedsiębiorstw został poważnie uszkodzony. Po zakończeniu ataku energetyka szybko przystąpiła do likwidacji jego skutków i przywrócenia pracy urządzeń. Ze względów bezpieczeństwa w obiektach przebywają tylko krytycznie niezbędni pracownicy; inni pracują zdalnie – podaje DTEK Energy w komunikacie prasowym.

DTEK Energy zapewnia, że nadal robi wszystko, co możliwe, aby utrzymać niezawodne działanie ukraińskiego systemu energetycznego w obliczu masowych ataków wroga. Spółka synchronizuje swoje działania z państwowym koncernem Ukrenergo.

W okresie od września do lutego przedsiębiorstwa energetyczne DTEK Energo były atakowane 27 razy. Dwudziestu ośmiu pracowników energetyki zostało rannych, a trzech zmarło. Zgony i obrażenia odnotowano również wśród pracowników organizacji kontraktowych i ratowników.

DTEK/Michał Perzyński