Ukraińska spółka chce pozyskać PGNiG do współpracy

23 listopada 2016, 06:45 Alert

Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku prezes ukraińskiej Ukrgasvydobuvannya Oleg Prochorenko, wraz z delegacją spółki przebywał w Warszawie gdzie spotkał się z przedstawicielami PGNiG, aby rozmawiać o współpracy.

– Spotkaliśmy się z przedstawicielami Exalo Drilling oraz Geofizyki Toruń ponieważ ciekawi nas jak potencjał mogłyby wnieść jako wykonawcy robót dla Ukrgasvydobuvannya w ramach naszych kontraktów outsourcingowych – napisał Prochorenko dodając, że Exalo Drilling uczestniczy w przetargu na pozyskanie w 2017 roku 15 zagranicznych odwiertów.

Prezes ukraińskiej spółki zachęcał również Geofizykę Toruń, aby wzięła udział w przetargach na realizację prac sejsmicznych nad Dnieprem. – Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ zwiększy konkurencję na rynku usług w tym obszarze – stwierdził Prochorenko. Jego zdaniem model funkcjonowania Exalo Drilling jest interesujący ze względu na to, że ukraińska spółka zamierza dokonać restrukturyzacji.

Zwrócił jednocześnie uwagę na zaawansowany wiek sprzętu wiertniczego Ukrgasvydobuvannya, który wynosi średnio 23 lata oraz na pogarszanie się stanu infrastruktury krytycznej.