Unimot i Blachotrapez razem będą sprzedawać instalacje fotowoltaiczne

19 sierpnia 2020, 13:45 Alert

Unimot Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej Unimot, która oferuje instalacje fotowoltaiczne pod marką Avia Solar, podpisała umowę z firmą Blachotrapez zajmującą się produkcją pokryć dachowych. Mają one wspólnie oferować panele PV.

Firmy mają wspólnie oferować panele pod marką Avia Solar.

Oferta sprzedaży dachówki z mikroinstalacją OZE

Blachotrapez to producent pokryć dachowych i elewacyjnych. Unimot Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej Unimot rozwija na rynku sprzedaż paneli słonecznych pod marką Avia Solar.

Podczas konferencji prasowej tuż przed podpisaniem umowy, Rafał Michalski, prezes Grupy Kapitałowej Blachotrapez powiedział, że instalacja popularnych teraz paneli słonecznych, które w większości przypadków montuje się na dachach budynków, jest dla firmy rynkiem bardzo bliskim. –  Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się jaka będzie najlepsza droga do wejścia w biznes związany z fotowoltaiką. Postanowiliśmy poszukać partnera, który posiada silną markę na tym rynku i który dobrze wykorzysta naszą rozbudowaną sieć punktów sprzedaży – przyznał.

Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot wskazał, że rynek fotowoltaiki w Polsce do 2050 roku jest szacowany na około 50 miliardów złotych. – Aktualnie kierujemy 50 handlowców, których docelowo ma być około 150 i około 100 ekip monterskich. Poszerzenie tego zaplecza ludzkiego o potencjał sieci sprzedaży Blachotrapez pozwoli nam znacząco zwiększyć skuteczność w pozyskiwaniu nowych klientów, a tym samym zrealizować postawiony cel – powiedział.

Bartłomiej Sawicki

Przybyło ponad 150 MW fotowoltaiki w Polsce