Unimot liczy na dobre wyniki dzięki sprzedaży ropy na Białoruś i fotowoltaice

6 sierpnia 2020, 06:00 Alert

Unimot informuje, że sprzedaż ropy White Eagle Blend z USA na Białoruś we współpracy z amerykańską Getka wpłynie korzystnie jego wyniki w drugim kwartale 2020 roku. Podobnie ma być z fotowoltaiką.

Tankowiec
Zbiornikowiec Umlma fot. Unimot

– Nasza spółka rozpoczęła handel ropą naftową – sprowadziła ją z USA oraz Arabii Saudyjskiej i dostarczała do Europy Środkowej. Handel ropą naftową wygenerował istotne przychody oraz zyski w tym kwartale oraz powinien pozytywnie kontrybuować do wyników II półrocza 2020 roku. Biznes prowadzony jest wspólnie z amerykańską firmą Getka – komentuje Adam Sikorski, prezes Unimotu. – Natomiast w maju bieżącego roku Unimot Energia i Gaz rozpoczęła sprzedaż instalacji fotowoltaicznych pod marka AVIA Solar na rynku polskim. Usługa dedykowana jest zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych. Oczekujemy, iż ten segment pozytywnie wpłynie na wyniki Grupy UNIMOT już w drugim półroczu 2020 roku.

Według wstępnych danych skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła 15,4 mln zł – informuje Unimot. Zgodnie z szacunkami, skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Unimot wyniosły w drugim kwartale 2020 roku 981,6 mln zł, czyli o 2,6 procent mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Skonsolidowana EBITDA skorygowana (o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego, uzasadnione przesunięcia i zdarzenia jednorazowe) ukształtowała się natomiast na poziomie 15,4 mln zł, co oznacza spadek o 7,7 procent r/r.

Unimot/Wojciech Jakóbik

Sikorski: Historyczna dostawa ropy na Białoruś to nie jest nasze ostatnie słowo (ROZMOWA)