Nerwowa konsolidacja cen miedzi w USA

16 kwietnia 2019, 16:45 Alert
Miedź

Ostatnie tygodnie na wykresie cen miedzi upływają pod znakiem nerwowej konsolidacji. Praktycznie od początkukwietnia notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych oscylują w okolicach 2,89-2,95 USD za funt. Cenommiedzi brakuje sił do kontynuacji wzrostów i próby dotarcia do psychologicznej bariery na poziomie 3 USD za funt –ale z drugiej strony, nie widać także szczególnie pokaźnej presji podażowej.

Niepewność dotycząca przyszłości porozumienia handlowego USA i Chin, jak również mieszane dane napływające z globalnej gospodarki, w największej mierze wpływają na powstały impas na rynku miedzi. Również inwestorzy instytucjonalni utrzymują obecnie neutralną pozycję na rynku miedzi – nie widać istotnej przewagi pozycji długich ani krótkich.

Dopóki na rynku miedzi nie pojawi się nowy, silny impuls cenotwórczy, cena miedzi może poruszać się nadal wkonsolidacji. Na razie jednak wśród inwestorów na tym rynku delikatnie przeważają optymistyczne tony, wskazujące na możliwość sezonowego wzrostu popytu na miedź. Ten czynnik jest już jednak znany, więc może on nie wystarczyć do tego, aby notowania surowca ruszyły mocniej na północ.

DM BOŚ