Nowe terminale LNG w USA otrzymały zgodę na budowę

22 listopada 2019, 08:45 Alert
Corpus Christi LNG
Corpus Christi LNG. Grafika: Cheniere Energy

Amerykańska Federalna Komisja Regulacji Energetyki (FERC) zatwierdziła w czwartek budowę czterech instalacji eksportowych skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Teksasie o łącznej przepustowości około 184 mln m sześc. dziennie.

Nowe terminale LNG w USA

Trzy projekty znajdują się w okolicy Brownsville – Rio Grande, Annova LNG Brownsville i Texas LNG. Czwarta, średnich rozmiarów Corpus Christi Cheniere Energy, znajduje się w Corpus Christi.

– W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy Komisja zakończyła prace nad wnioskami o 11 projektów eksportowych LNG, pomagając Stanom Zjednoczonym zwiększyć dostępność gazu ziemnego dla naszych sojuszników, którzy potrzebują dostępu do wydajnego, niedrogiego i przyjaznego dla środowiska paliwa do wytwarzania energii – powiedział przewodniczący FERC Neil Chatterjee. Aby uzyskać zgodę, projekty w Brownsville podjęły kroki, takie jak zastawianie ziemi w celu ochrony zagrożonych gatunków dużych kotów żyjących w rejonie południowego Teksasu.

FERC podała, że we wszystkich czterech zatwierdzonych projektach złożono wnioski do Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych w sprawie zezwolenia na eksport gazu do krajów bez umów o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi.

Reuters/Michał Perzyński

Polska odebrała kolejną dostawę LNG z USA. Gaz trafi na Ukrainę