Ustawa o działach administracji może zostać przyjęta na przełomie stycznia i lutego 2020

16 grudnia 2019, 09:00 Alert
Fot. Piotr Stępiński, BiznesAlert.pl
Fot. Piotr Stępiński, BiznesAlert.pl

Projekt ustawy o działach administracji jest gotowy i zostanie przesłany do Sejmu w grudniu – poinformował PAP wicepremier Jacek Sasin. Ustawa mogłaby zostać przyjęta na przełomie stycznia i lutego 2020 roku, wtedy też kwestie energii trafią do Ministerstwa Klimatu.

Ustawa o działach

„Projekt ustawy o działach administracji jest gotowy. Myślę, że jeszcze w grudniu, na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zostanie zaprezentowany. Potem już wszystko będzie zależało od tempa prac legislacyjnych w Sejmie i Senacie, a także u prezydenta” – powiedział PAP wicepremier Sasin. Jego zdaniem, ustawa może być przyjęta na przełomie stycznia i lutego 2020 roku.

„Chcielibyśmy, żeby ta ustawa została przyjęta jak najszybciej, gdyż chociażby z punktu widzenia mojego resortu jest to ustawa kluczowa, pozwalająca mi zarządzać działem aktywa państwowe” – powiedział wicepremier, który jednocześnie jest szefem Ministerstwa Aktywów Państwowych. „W tej chwili działam w oparciu o rozporządzenie Prezesa RM przekazującym mi nadzór nad większością spółek Skarbu Państwa. Ale jest całe otoczenie prawne, chociażby ustawa o mieniu państwowym, która wymaga bardzo głębokich zmian w związku z utworzeniem MAP” – dodał. Wszystkie zmiany będą procedowane w pakiecie z ustawą o działach administracji.

Wicepremier poinformował, że skład kierownictwa Ministerstwa Aktywów Państwowych jest już skompletowany. W jego skład, oprócz ministra, wchodzi ośmiu wiceministrów. „On jest teraz nawet szerszy niż będzie docelowo, ponieważ przejściowo, właśnie z powodu braku ustawy o działach administracji, zarządzam działem energia, który będzie domeną Ministerstwa Klimatu” – powiedział. „W związku z tym dwaj wiceministrowie odejdą wraz z działem energia do nowego resortu” – dodał Jacek Sasin.

Polska Agencja Prasowa

Sasin: W ciągu kilku tygodni może być nowa ustawa o działach