Usterka gazociągu na rosyjski gaz dla Europy została usunięta

5 stycznia 2016, 11:45 Alert

(Facebook/Piotr Stępiński/Wojciech Jakóbik)

W obwodzie zakarpackim zakończono remont rozszczelnionego odcinka gazociągu Sojuz. O tym w swoim wtorkowym (5.01) wpisie na Facebooku poinformował szef służby prasowej Ukrtransgazu Maksim Bielawskij.

– Dzisiaj w nocy sukcesem zakończyły się prace na rzecz uszczelnienia odcinka gazociągu Sojuz, który rozszczelnił się 1 stycznia – napisał Bielawskij.

#ЗакарпаттяСьогодні уночі успішно завершені роботи по відновленню цілісності ділянки газопроводу “Союз”, який розгерметизувався 01 січня.

Posted by Max Bilyavskiy on 4 stycznia 2016

Jak informował BiznesAlert.pl 1 stycznia 2016 roku doszło do wybuchu na odcinku gazociągu Sojuz na Zakarpaciu, w pobliżu miejscowości Chust, na zachodzie Ukrainy. Wyciek został zarejestrowany o 9.55 lokalnego czasu. Pożar wybuchł zaprószony o 12.03. Wybuch uformował kolumnę ognia na 50 metrów wysokości widoczny z pobliskich miejscowości. Ekipa remontowa zablokowała przepływ gazu. Władze lokalne uspokajają, że nie ma zagrożenia dla ludzi ani środowiska. Operator ukraińskich gazociągów Ukrtransgaz przekonywał, że wybuch nie zagrozi dostawom gazu do odbiorców na Ukrainie i w Unii Europejskiej.