Veolia będzie pracować przy tworzeniu dachów solarnych

2 lipca 2021, 18:15 Alert
fotowoltaika
fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

Veolia Energia Łódź oraz Veolia Energia Warszawa nawiązały współpracę z firmą SunRoof. Startup specjalizuje się w tworzeniu dachów solarnych 2w1 i rozwiązań wspierających inteligentne zarządzanie energią – czytamy na stronie Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ).

PTEZ podaje, że SunRoof został wyłącznym dostawcą fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem (BIPV) dla klientów Veolii, których potencjalna moc instalacji mieści się w przedziale 50-500 kWp. W ramach podpisanego partnerstwa, SunRoof i Veolia zrealizują dla klientów biznesowych i samorządowych projekty zapewniające 100 procent energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Towarzystwo informuje, że współpraca polega na wykorzystaniu technologii SanRoof jako podstawowego źródła energii w połączeniu z nisko- i zeroemisyjnymi sieciami ciepłowniczymi i elektroenergetycznymi, pokrywającymi resztę zapotrzebowania na prąd i ciepło w domach oraz obiektach użyteczności publicznej. – Ideą działalności Veolii jest „odnawianie zasobów świata”, rozumiane m.in. jako optymalne wykorzystanie zasobów, które mamy do dyspozycji. Sięgnięcie po energią słoneczną jest naturalnym krokiem w realizowanym przez nas procesie dekarbonizacji. Wprowadzając do naszej oferty szereg usług opartych o fotowoltaikę wspieramy zieloną transformację w Polsce, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w miastach i przestawienia gospodarki na tory niskoemisyjności. – mówi Adrian Sienicki, dyrektor handlowy Veolia Energia Łódź.

Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych/Jędrzej Stachura

NFOŚiGW podał szczegóły nowej edycji programu Mój Prąd