Veolia Energy Contracting Poland ma nowego prezesa

23 maja 2022, 11:45 Alert

Dalida Gepfert, dotychczasowa prezes Veolii Energii Poznań, została powołana na stanowisko szefa Veolia Energy Contracting Poland (VECP). Jest to kolejny etap budowania wewnętrznej spójności struktury handlowej Grupy Veolia w Polsce.

Dalida Gepfert fot. Veolia
Dalida Gepfert fot. Veolia

Dalida Gepfert zastąpiła na stanowisku dyrektora generalnego oraz prezesa Veolii Energy Contracting Poland Krzysztofa Zamasza. Dotychczasowy prezes VECP, będzie nadal pełnił funkcję dyrektora handlowego i członka zarządu Grupy Veolia w Polsce kontynuując rozwój na rynku ciepła oraz nadzorując nowe inwestycje linii biznesowej woda i odpady, w szczególności z zakresu kogeneracji gazowej, odzysku ciepła z istniejących instalacji, zarówno oczyszczających ścieki, jak i wykorzystujących odpady.

– Zmieniająca się rzeczywistość, szybkie tempo zmian, których zasięg jest globalny, wpływa na biznes i lokalne oczekiwania klientów. Neutralność klimatyczna jest wyzwaniem tak samo ważnym na poziomie międzynarodowym jak i krajowym. Mając tego świadomość, Grupa Veolia postawiła sobie ambitny cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Kluczowymi projektami w tym zakresie jest budowa nowoczesnych zakładów odzysku energii, które już realizujemy w Łodzi i w Zamościu, rozwój instalacji przetwarzania i spalania osadów pościekowych, jak również wykorzystania wodoru jako paliwa przyszłości. – mówi Krzysztof Zamasz, dyrektor handlowy, członek zarządu Grupy Veolia w Polsce.

W Veolii Energy Contracting Poland, Dalida Gepfert będzie odpowiadała za rozwój portfela klientów holdingu oraz zabezpieczenie dostaw paliw do wszystkich spółek Grupy Veolia w Polsce.

– Veolia Energy Contracting Poland to spółka dojrzała pod względem kompetencji i doświadczenia handlowego. W ciągu niespełna półtora roku działalności, VECP pozyskał ponad 1800 klientów biznesowych i instytucjonalnych na rynku energii elektrycznej i gazu, rozszerzając portfel do ponad 3 TWh rocznie. Dołożę wszelkich starań, aby obecna zmiana pomogła zbudować VECP pozycję istotnego gracza na rynku, wyznaczającego nową jakość w obszarze produktów i usług multiutilities. Chcemy, aby nasze unikatowe podejście na polskim rynku, łączące handel energią, gazem, ciepłem i usługami poza systemowymi, było dla klientów źródłem korzyści i wieloletniej współpracy. – mówi Dalida Gepfert, dyrektor generalna, prezes Veolia Energy Contracting Poland.

Dalida Gepfert ma wieloletnie doświadczenie managerskie w zakresie budowy i restrukturyzacji organizacji, wdrożeń systemów IT oraz podnoszenia jakości usług dla klientów. Od 2017 roku była związana z Veolią Energią Poznań, gdzie pełniła funkcję członka Zarządu i dyrektora finansowego, a od stycznia 2019 roku jako prezes tej spółki odpowiadała za nadzorowanie projektów strategicznych i zarządzanie zmianą.

Veolia/Mariusz Marszałkowski

Veolia: Warszawa może być zieloną stolicą Europy