Veolia nowym operatorem miejskiej sieci ciepłowniczej w Trzebini

13 lipca 2016, 14:15 Alert
Fot. Jacek Babiel / Agencja Gazeta
Fot. Jacek Babiel / Agencja Gazeta

(Veolia)

Veolia Południe Sp. z o.o. należąca do grupy Veolia term podpisała 20-letni kontrakt z miejską spółką Usługi Komunalne Trzebinia, poczynając od czerwca 2016 r., na obsługę miejskiej sieci ciepłowniczej na południu Polski.

System obejmuje 12 km sieci oraz 20 węzłów cieplnych. Ciepło dostarczane jest do miejskiej sieci ciepłowniczej (msc) z Elektrowni Siersza, należącej do Tauron Wytwarzanie, a Veolia Południe gwarantuje dystrybucję ciepła do odbiorców końcowych. Trzebina liczy 16 000 mieszkańców, przy czym 50% gospodarstw domowych zostało podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej .

Veolia zmodernizowała m.s.c. w celu zmniejszenia strat ciepła o 30%, co pozytywnie wpływa na środowisko w postaci zmniejszenia emisji CO2 oraz pyłów.

– Veolia posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie współpracy z gminami, zapewniając bezpieczne i przyjazne dla środowiska ciepło na rzecz społeczności lokalnych. Dzięki kontraktowi, zawartemu z spółką Usługi Komunalne Trzebinia, zwiększymy naszą obecność w miastach średniej wielkości. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu doświadczeniu, współpraca ta okaże się korzystna dla wszystkich stron – mówi Gérard Bourland, Dyrektor Generalny grupy Veolia w Polsce.

– Veolia jest naszym zaufanym partnerem biznesowym od wielu lat. Nasza współpraca rozpoczęła się od dostaw ciepła w mieście Trzebinia. Poziom zadowolenia z usług świadczonych przez Veolię doprowadził do podpisania umowy dzierżawy sieci ciepłowniczej na drugą część sieci. Nowe inwestycje przyczynią się do poprawy jakości powietrza w mieście poprzez zwiększenie wydajności sieci i zmniejszenie poziomu strat. Polecam Veolię jako rzetelnego i kompetentnego partnera dla miast w całej gamie dostaw ciepła – dodał Adam Adamczyk, Burmistrz Trzebini.