W ME wiceministrami zostali specjaliści od innowacji

5 stycznia 2016, 14:30 Alert
ministerstwo_energii_energetyki

(Wnp.pl)

Andrzej Piotrowski oraz Michał Kurtyka mają stworzyć w Ministerstwie Energii zgrany tandem, który zajmie się kwestiami dotyczącymi szeroko rozumianej energetyki, w tym negocjacjami z Unią Europejską – dowiedział się portal Wnp.pl.

Wczoraj (04.01) zostali oni mianowani na wiceministrów energii. Ja podaje portal Wnp.pl: „Andrzej Piotrowski będzie nadzorował pion energetyki. W 2007 r. był on wiceministrem gospodarki i zajmował się między innymi kwestią środków z UE w zakresie telekomunikacji”. W jego pracy, nacisk będzie położony na innowacje i nowe zastosowanie węgla.

Zadaniem Michała Kurtyki będą negocjacje z UE w sprawach energetycznych, chociaż on też znany jest z zainteresowania innowacjami.

„Andrzej Piotrowski urodził się 4 października 1956 roku w Warszawie. W 1981 roku ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Był wykładowcą Instytutu Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Od 1997 roku pełnił obowiązki dyrektora ds. strategii Instytutu eGospodarki Centrum im. Adama Smitha w zakresie mechanizmów rynku i strategii rozwoju branży telekomunikacyjnej” – czytamy w serwisie.

Z kolei jak podaje portal Wnp.pl, Michał Kurtyka jest absolwentem paryskiej Ecole Polytechnique i Szkoły Głównej Handlowej. Od lat związany jest z firmą consultingową BPI, założył BPI Polska.