W tym roku Polenergia uruchomi farmy wiatrowe o mocy 100 MW

28 lipca 2015, 07:01 Alert
Turbiny wiatrowe w Austrii
Turbiny wiatrowe w Austrii

(Parkiet/CIRE)

Jak poinformował prezes Polenergii Zbigniew Prokopowicz w rozmowie na łamach dzisiejszego „Parkietu”, niebawem spółka zaprezentuje bardzo dobre wyniki półroczne.

Prokopowicz podkreślił intensywny rozwój portfela lądowych farm wiatrowych. W 2015 spółka odda do użytku źródła tego typu o mocy 100 MW, dzięki czemu przyszłoroczny wynik EBITDA poprawi się o 70 mln zł, a w kolejnych latach dojdą jeszcze farmy budowane pod kątem systemu aukcyjnego – napisała gazeta giełdy.

Jak powiedział prezes Polenergii w rozmowie z dziennikiem, na pierwszej aukcji w 2016 roku spółka planuje wystawienie około 330 MW, oczekując wsparcia dla minimum 200 MW, co stanowić będzie kolejny impuls do poprawienia wyniku EBITDA. Prokopowicz podkreślił również starania spółki w kierunku minimalizacji ryzyka spadku cen.

– Przewidujemy tego typu ryzyko i dobrze się przed nim zabezpieczamy. Przeważnie kontraktujemy sprzedaż energii i certyfikatów na rok naprzód. W tej chwili mamy już zabezpieczone pozycje dla znaczącej części przyszłorocznej sprzedaży energii. Z certyfikatami czekamy na odpowiedni moment. Moim zdaniem nastąpi on bliżej końca roku lub na początku przyszłego – powiedział Prokopowicz w rozmowie z „Parkietem”.