Normy jakości węgla zostaną przyjęte w styczniu lub w lutym

27 grudnia 2017, 12:30 Alert
węgiel

W rozmowie z Radiem Kraków wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że normy jakości dla węgla zostaną przyjęte na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Wiceminister powiedziała, że ustawa jest na ostatniej prostej, a w listopadzie były uzgodnienia z ministerstwem energii, jak będzie musiał się legitymować klient, który przyjdzie na skład, żeby pokazać, że ma domową instalację, lub dużą instalację, która pozwala mu kupić muły i floty, czyli substancje, którymi palić w domu nie będzie można. – To duża zmiana. Szefowa Rządowego Centrum Legislacyjnego poprosiła, żeby ustawa wróciła na Komitet Stały (Rady Ministrów – przyp. red.). Ona wróci. Tam już nie ma kontrowersji. Potem szybka ścieżka parlamentarna. To jest ważna ustawa. Prace nad nią trwały rok – mówiła Emilewicz.

Dodała również, że jeśli w pierwszym tygodniu stycznia odbędzie się posiedzenie Komitetu Stałego ,,to w trzecim lub czwartym tygodniu stycznia ustawa trafi do Sejmu, a zostanie przyjęta na przełomie stycznia i lutego.”

Radio Kraków

Rzędowska: Czym nas truje smog?