Włosi przejmują kolejny projekt budowy lądowej farmy wiatrowej w Polsce

26 października 2020, 16:45 Alert
wiatrak siano
Fot. Bartłomiej Sawicki

ERG Poland Holding kupiła sto procent udziałów w spółce EW Piotrków Kujawski, która planuje budowę parku wiatrowego o mocy 24,5 MW. Łączna wartość przejęcia i budowy parku wiatrowego wyniesie 36,5 mln euro (167 mln zł). Prace budowlane mają ruszyć w przyszłym miesiącu i potrwać do końca marca 2022 roku.

Finalizacja przejęcia

Spółka zależna od włoskiej firmy energetycznej ERG SpA sfinalizowała przejęcie EW Piotrków Kujawski, która posiada uprawnienia do budowy parku wiatrowego o mocy 24,5 MW w północno-środkowej Polsce. ERG Poland Holding kupiła sto procent udziałów w EW Piotrków Kujawski od grupy Vortex Energy. Firma szacuje, że zainwestuje łącznie 36,5 mln euro w zakup projektu i budowę parku wiatrowego. Umowa obejmuje również kontrakt na wykonanie robót budowlanych i elektrycznych.

Prace budowlane mają się rozpocząć w listopadzie 2020 roku i powinny zostać zakończone do końca pierwszego kwartału 2022 roku. Projekt posiada piętnastoletni kontrakt na dostawy energii , dzięki wygranej aukcji w grudniu 2019 roku, po cenie około 50,5 euro za MWh. Po uruchomieniu, park wiatrowy będzie produkował około 76 GWh rocznie.

Ten najnowszy projekt, poza obecną mocą zainstalowaną ERG i kolejnymi 36 MW w budowie, pozwala spółce zwiększyć swój polski portfel do 142 MW.

ERG SpA/Bartłomiej Sawicki

Morawiecka: Polska może zostać regionalnym liderem offshore