Wojciechowski: „Rzeczpospolita” manipuluje informacjami na temat autostrad

14 października 2013, 10:08 Drogi

– Polska w autostradowej czołówce Europy – zawiadamia radośnie hajdarowiczowska „Rzeczpospolita”.Niemcy 12 tysięcy kilometrów autostrad, Francja i Hiszpania po 10 tysięcy, Włochy 6 tysięcy, Wielka Brytania 3,5 tysiąca – i już my – 2547 kilometrów! – pisze na swoim blogu europoseł Janusz Wojciechowski (PiS), odnosząc się do publikacji w weekendowym wydaniu dziennika.

Polityk zwraca uwagę, że finalnie mamy tyle autostrad, co cztery razy mniejsza od nas terytorialnie Portugalia, minimalnie więcej, niż osiem razy mniejsza Holandia i nieznacznie więcej, niż dziesięć razy od nas mniejsza Belgia.

– Mierzmy nie nie tyle długość autostrad, zależną od powierzchni kraju, ale raczej ich gęstość. Niewiele od nas terytorialnie większe Niemcy mają setki skrzyżowań autostradowych, a my mamy na razie półtora skrzyżowania autostrad. Jedno pełne pod Gliwicami (A1 z A4) i pół skrzyżowania pod Łodzią (A1 dochodzi do A2, ale się z nią nie przecina). Półtora skrzyżowania autostrad na trzysta dwanaście tysięcy kilometrów kwadratowych! – pisze Janusz Wojciechowski.

Źródło: wPolityce.pl