Engie i WPD podpisały umowę na dostawy energii z dwóch farm wiatrowych w Wielkopolsce

21 lipca 2020, 13:45 Alert

WPD zawarło Umowę Zakupu Energii (PPA) z ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o., spółką w stu procentach zależną od francuskiej grupy energetycznej ENGIE. Dotyczy ona dostaw energii elektrycznej z lądowych farm wiatrowych WPD „Jarocin Koźmin” i „Słupca-Kołaczkowo”.

Farma Wiatrowa Starza/Rybice PGE. Fot.; Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl
Farma Wiatrowa Starza/Rybice PGE. Fot.; Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

Dwie farmy wiatrowe WPD powstaną  w województwie wielkopolskim. Projekt „Jarocin Koźmin” zlokalizowany jest ok. 11 km na południowy wschód od Jarocina i składa się z 17 turbin wiatrowych (WTG) typu GE 2,5-120 o wysokości piasty 120 mi będzie mieć moc 42,5 MW. Prace budowlane w ramach projektu rozpoczęły się w I kwartale 2020 roku, a uruchomienie pierwszej turbiny przewidziano na III kwartał 2020 roku.

To samo dotyczy projektu „Słupca-Kołaczkowo” zlokalizowanego około 60 km na wschód od miasta Poznania, który będzie składał się z 15 turbin wiatrowych typu Vestas 3.0-117 o wysokości piasty 141 mi mocy zainstalowanej 45 MW. Łączna roczna energia wytwarzana w obu projektach odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu około stu tysięcy gospodarstw domowych.

wpd/Michał Perzyński