Zaremba: Prototyp polskiego auta elektrycznego powstanie w terminie

18 kwietnia 2018, 08:45 Energetyka
samochód elektryczny elektromobilność
fot. Ministerstwo Energii

W dzisiejszym „Pulsie Biznesu”, Piotr Zaremba nowy prezes ElectroMobility Poland wyjaśnia przyczyny opóźnienia realizacji projektu polskiego samochodu elektrycznego.

Gazeta przypomina, że wciąż trwa konkurs na stworzenie prototypu samochodu, a zgodnie z wcześniejszym planem najlepsze prototypy miały być wybrane do końca pierwszego kwartału. W konkursie uczestnicy 200 podmiotów, które utworzyły 17 konsorcjów.

Według Piotra Zaremby opóźnienie w realizacji projektu jest odpowiedzią na wnioski uczestników konkursu.

– Zakończyliśmy ocenę techniczną i biznesową zespołów uczestniczących w konkursie na stworzenie prototypu auta elektrycznego. To był długi proces, bo chcieliśmy dobrze te zespoły poznać. Jak się okazało, uczestnicy oczekują, że EMP odegra ważniejszą rolę w przygotowaniach do uruchomienia produkcji takiego auta. Zaczynamy rozmowy o tym, jak tę nową rolę EMP zarysować. Ogólnie można powiedzieć, że spółka miałaby pełnić rolę koordynatora, który zarządza kompetencjami poszczególnych zespołów, które – jak same wskazywały w rozmowach – nie znają się na wszystkich aspektach produkcji auta elektrycznego – powiedział cytowany przez „Puls Biznesu” Piotr Zaremba.

EMP rozpoczyna rozmowy z uczestnikami konkursu, które według zapowiedzi maja potrwać kilka tygodni, a ich rezultatem będzie nowy model współpracy. Działania te mają nie mieć wpływu na ogłoszone dotychczas terminy.

– Zapowiedziany na pierwszą połowę 2019 r. termin przedstawienia jeżdżącego prototypu auta elektrycznego nie jest zagrożony – potwierdził cytowany przez „Puls Biznesu” Piotr Zaremba.

Puls Biznesu/CIRE.PL