JSW zapewnia, że pozostaje w kontakcie z Prairie

15 listopada 2019, 13:00 Alert
JSW
Fot. JSW S.A.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej odniósł się do pojawiającymi się w prasie i na portalach internetowych informacjami medialnymi dotyczącymi zakończenia umowy o współpracy pomiędzy stronami w sprawie potencjalnego przejęcia przez JSW aktywów górniczych Prairie w Polsce.

Komunikat JSW

Zarząd JSW napisał w komunikacie, iż potwierdza, że pozostaje w kontakcie z Prairie w sprawie potencjalnego przejęcia przez aktywów górniczych tej spółki. Jednocześnie zarząd informuje, że rozmowy toczą się wciąż w ramach wcześniej określonej formuły.

Władze JSW przyznają jednak, że na obecnym etapie rozmów nie doszło do przedłużenia obowiązywania umowy o zachowaniu poufności, w związku z czym wygasła ona w przewidzianym terminie, tj. 28 września 2019 roku. W ocenie zarządu przedłużenie obowiązywania tej umowy nie jest warunkiem niezbędnym do prowadzenia dalszych rozmów z Prairie.

Zarząd JSW zaznacza również, że spółka obecnie pracuje nad aktualizacją strategii Grupy JSW, w tym analizuje potencjalne scenariusze współpracy z Prairie.

CIRE.pl/Polska Agencja Prasowa

A nie mówiliśmy? Koniec zmowy milczenia wokół JSW