Związkowcy: PKP Energetyka może być sprzedana już w poniedziałek

20 lipca 2015, 08:13 Alert
PKP Energetyka 1

(Rynek Infrastruktury/CIRE)

Jak poinformował RynekInfrastuktury.pl, według związków zawodowych PKP chce przyspieszyć sprzedaż PKP Energetyki, do podpisania wiążącej umowy miało dojść w piątek lub ma mieć to miejsce poniedziałek, 20 lipca.

Według portalu PKP nie zaprzecza tym pogłoskom.
Informację o tym, że do sprzedaży PKP Energetyki ma dojść nie we wrześniu, a w najbliższych dniach, zaniepokojeni związkowcy przekazali Krzysztofowi Tchórzewskiemu, członkowi sejmowej Komisji Infrastruktury.

RynekInfrastuktury.pl zwraca uwagę, że nie doszłoby wprawdzie do podpisania ostatecznej umowa, co możliwe będzie dopiero po uzyskaniu zgody minister Wasiak, ale mogłaby być ona zerwana tylko w przypadku pojawienia się nadzwyczajnych okoliczności.

PKP nie zaprzeczyła informacji o przyspieszeniu harmonogramu sprzedaży jej kolejowej spółki. – Informujemy, że trwa proces prywatyzacji. O kolejnych etapach informujemy w stosownych komunikatach – napisano w odpowiedzi otrzymanej przez RynekInfrastuktury.pl.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przekazało natomiast portalowi informację, że decyzja o sprzedaży akcji PKP Energetyki nie została jeszcze podjęta. Ostateczną decyzja ma być podjęta przez ministra właściwego do spraw transportu na Walnym Zgromadzeniu PKP, po złożeniu przez zarząd PKP stosownego wniosku.

Piotr Popa, rzecznik prasowy MIR poinformował również serwis, że w związku z dezyderatem uchwalonym przez Komisję Infrastruktury w sprawie procesu prywatyzacji PKP Energetyki skierowanym do premier Ewy Kopacz, minister Infrastruktury i Rozwoju, zwrócił się do MSW i MON o przekazanie swoich stanowisk. Minister zwrócił się również do tych ministerstw w związku z pytaniami zawartymi w interpelacji posła Krzysztofa Tchórzewskiego.