Elektryczny samolocik rozwiąże problem korków?

20 czerwca 2017, 06:30 Alert

Mająca niemieckie korzenie firma Lilium opublikowała już video z testów swojego elektrycznego pojazdu. Ten niewielki samolot, unoszący się przy stracie pionowo jak helikopter pozwala pokonać dystans 300 kilometrów i ma pomóc rozwiązywać problemy korków i zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach.

W grudniu zeszłego roku Lilium zebrało, w krótkim czasie 11 milionów dolarów na rozwój swojego projektu, a już w kwietniu tego roku pokazało latający pojazd.Pojazd zasila bateria znana z Tesli, a zapotrzebowanie na prąd małego samolotu nie przekracza tego jakie charakteryzuje elektryczne samochody.

Prototyp ma dwa miejsca, ale projektanci mają przygotowaną wersję pięciomiejscową, którą porównują do małego vana ze skrzydłam.

Wyzwaniem w pojazdach tego typu jest przyspieszenie procesu ładowania i obniżenie kosztów produkcji baterii. Całość przedsięwzięcia wspiera Uber mając w planach poszerzenie swoich usług także o transport powietrzny. Pierwszymi miastami, w których pojawią się współdzielone elektryczne pojazdy latające mają być Dubai i Dallas. Tam mają być przygotowane parkingo-lądowiska na dachach wysokich budynków.

techcrunch.com/Agata Rzędowska