Kolejne duże kontrakty Solarisa w Izraelu

21 grudnia 2015, 15:40 Alert

(Solaris)

Firma Solaris jest obecna na rynku izraelskim od 2012 r. Do tej pory, we współpracy ze swoim lokalnym partnerem i dystrybutorem firmą UBSI dostarczyła na tamtejszy rynek blisko 200 autobusów, zarówno miejskich jak i międzymiastowych. Pod koniec roku Solaris zdobył kolejne duże zamówienia, łącznie na 110 pojazdów.

Pierwszy z kontraktów dotyczy dostawy 60 szt. miejskich Solarisów Urbino 12 dla przewoźnika DAN z Tel Awiwu. Jest to jeden z największych operatorów autobusowych w tym kraju. Tym samym pojazdy polskiego producenta zadebiutują na ulicach izraelskiej metropolii.

Druga umowa opiewa na 30 szt. 12-metrowych autobusów Urbino, które polski przedsiębiorca dostarczy do drugiego potentata na rynku przewozów pasażerskich nie tylko w Izraelu, ale także na rynkach zagranicznych – firmy Egged. Pojazdy będą obsługiwać głównie linie miejskie w Tel Awiwie, chociaż nie wykluczone, iż część z nich będzie można zobaczyć również na ulicach Jerozolimy.

Wreszcie trzecie zamówienie na 20 autobusów – 10 międzymiastowych InterUrbino oraz 10 miejskich Urbino 12 – złożyła firma Afifi Group z Nazaretu.

Realizacja wszystkich trzech kontraktów, obejmujących dostawy łącznie 110 autobusów, przypadnie na okres od marca do maja 2016 r.

– Izrael staje się dla nas w ostatnich latach jednym z bardziej znaczących rynków eksportowych. To również zasługa naszego lokalnego partnera i dystrybutora – firmy UBSI. Nie wykluczamy też intensyfikacji naszej współpracy z firmami z Izraela w najbliższej przyszłości – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za sprawy badań i rozwoju w firmie Solaris.