Polacy od OZE chcą większych kontraktów dla jordańskiej armii

15 czerwca 2024, 07:00 Alert

RSY należące do spółki SunDragon liczy na rozszerzenie kontraktów zagranicznych. Obecnie realizuje umowę z Jordanią na naprawę silników i skrzyń biegów, negocjują również z Malezją naprawę części do czołgów PT-91.

Czołg PT-91, pojazdy tego typu są używane przez Malezję. Źródło: Wikimedia Commons

ISBnews poinformowało, że SunDragon liczy na rozszerzenie kontraktów dla zagranicznych podmiotów wojskowych. Spółka realizuje zlecenie dla jordańskiej armii dotyczące naprawy silników i skrzyń biegów używanych m.in. w czołgach. Prezes spółki liczy na rozszerzenie kontraktów jeszcze w tym roku.

– Szanse na rozszerzenie kontraktu dla Jordani Armed Forces – Arab Army Directorate of Defence Procurement oceniam jako bardzo duże. Jest on związany z naprawą kolejnych 70 silników i skrzyń biegów niszczycieli czołgów. Jednocześnie wciąż prowadzimy rozmowy dotyczące naprawy silników typu S1000R dla czołgów PT-91 (Malezja), a także na kilku innych rynkach, stąd mój optymizm – powiedział prezes Adam Januszko cytowany przez ISBnews.

Firma sfinalizowała kontrakt z jordańskim klientem. Będzie realizowany przez RSY w ciągu sześciu miesięcy. Jego pierwszy etap obejmie naprawę dziesięciu silników i tyle samo skrzyń biegów. Kontrakt jest warty blisko 1,8 miliony euro.

SunDragons jest polską firmą oferującą rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, wytwarzania i zarządzania energią elektryczną i cieplną oraz w obszarach uzupełniających (magazynowanie energii, finansowanie inwestycji, pozostałe instalacje OZE). Do grupy należą zarówno spółki skupione na produkcji energii z odnawialnych źródeł (jak np. K500), jak i RSY specjalizająca się w naprawie silników. Posiada licencje umożliwiającą naprawę silników wojskowych, w tym tych użytkowanych przez NATO (na podstawie Kodu NCAGE 99KOH).

ISBnews / RSY / Marcin Karwowski

Siemieniuk: Rumunia się zbroi wzorem Polski… z jedną małą różnicą