Rząd rozmawiał z chińczykami o przyszłości Izery

24 czerwca 2024, 10:00 Alert

21 czerwca 2024 roku w Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi elektromobilności w Polsce, z udziałem przedstawicieli Geely Holding Group. Ze strony rządu rozmowom przewodził Minister Jakub Jaworowski.

Hongqi HS7. Źródło Hongqi HS7

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ElectroMobility Poland, w tym pełniący obowiązki prezesa Paweł Poneta, oraz prezes Geely Holding Group, Daniel Li, wraz z zespołem. Dyskutowano o rozwoju sektora elektromobilności oraz potencjalnej roli Polski na europejskim rynku motoryzacyjnym, który dynamicznie się zmienia.

Polska, dzięki strategicznym inwestycjom i współpracy międzynarodowej, staje się coraz bardziej znaczącym graczem w obszarze elektromobilności. Kraj inwestuje w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych, wspiera rozwój technologii akumulatorów i promuje ekologiczne rozwiązania transportowe. Dzięki temu Polska ma szansę stać się kluczowym hubem produkcyjnym i technologicznym dla elektromobilności w Europie.

– Obecnie trwają intensywne prace nad ewaluacją projektu realizowanego przez ElectroMobility Poland, mające na celu weryfikację założeń biznesowych przedsięwzięcia – czytamy w komunikacie ministerstwa aktywów państwowych. Chodzi o projekt auta elektrycznego Izera, który zakładał współpracę z chińską firmą Geely.

Ministerstwo Aktywów Państwowych / Mateusz Gibała

Gibała: Polityka klimatyczna Unii może się zmienić. Co dalej z podatkiem od aut spalinowych?