Kolejna gra New York Times’a podbija internet

7 lipca 2024, 13:48 Media

Najpierw Wordle, teraz Connections. Kolejna gra New York Times’a zyskuje coraz większą popularność wśród graczy na całym świecie.

Connections - kolejna gra New York Times'a zyskuje coraz większą popularność wśród graczy na całym świecie/ Źródło: www.nytimes.com

Connections jest jedną z gier oferowanych przez New York Times Games, czyli dział The New York Times, zajmujący się tworzeniem łamigłówek. Gra powstała w 2023 roku i szybko zyskała uznanie wśród użytkowników, stając się drugą najczęściej wybieraną spośród oferty NY Games, zaraz po Wordle.

Popularność gry przerodziła się w miliony udostępnień codziennych wyników na platformie X oraz setki tysięcy wyświetleń filmików z hashtagiem #connections na TikToku. Do gry dołączyły też inne, popularne amerykańskie media. „Newsweek” i „Forbes”, codziennie publikują w swoich serwisach artykuły z podpowiedziami rozwiązań Connetions.

Jak grać w Connections? Celem jest podzielenie siatki szesnastu słów na cztery grupy po cztery, tak aby słowa w każdej grupie należały do określonej kategorii (np. „pies”, „kot”, „ryba” i „papuga” w kategorii „Zwierzęta domowe”). Kategorie mogą obejmować gry słowne, takie jak palindromy lub homofony, zwiększając poziom trudności.

Gdy gracz pomyślnie zidentyfikuje grupę, jej kategoria zostaje ujawniona wraz z poziomem trudności oznaczonym kolorem. Żółta grupa jest najłatwiejsza do rozszyfrowania, po niej są grupy zielona, niebieska i fioletowa. Każda gra Connections ma jedną kategorię z każdego poziomu trudności.