Netflix pokazał zwiastun serialu o polskiej scenie hip-hopowej

7 lipca 2024, 13:23 Media

„Cały ten rap” to pierwszy polski serial dokumentalny, wyprodukowany przez platformę streamingową Netflix. Premierę zapowiedziano na 31 lipca, ale w sieci już pojawiła się zapowiedź filmu.

„Cały ten rap” został wyprodukowany przez Netflix/ Źródło: Netflix

Trwający minutę i 25 sekund zwiastun prezentuje przede wszystkim sylwetki głównych bohaterów filmu, czyli gwiazdy polskiej hiphopowej. Na początku pojawiają się artyści oldschoolowi tj. TEDE, czy Sokół, a potem najpopularniejsi artyści młodego pokolenia: Young Leosia, Oki, Sobel, White 2115 czy Żabson. Na końcu serialu Netflixa można usłyszeć fragment piosenki „Umarli poeci” Donguralesko z frazą „Cały ten rap – suma zdarzeń, iloczyn przypadków”, do którego nawiązuje tytuł filmu.

Serial ma mieć 6 odcinków i będzie dostępny na platformie Netflix od 31 lipca. Ale na festiwalu mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu będzie można obejrzeć 3 odcinki tego serialu (1, 2 i 4) podczas specjalnego pokazu 24 lipca.

Według opisu, dostępnego na stronach festiwalowych, dokument w reżyserii Piotra Szubstarskiego ma przeprowadzić widzów przez historię polskiego rapu, pokazując jak duży wpływ na jego kształt miały zmiany zachodzące w polskim społeczeństwie.