Polski atom czeka na decyzję polityczną

18 lipca 2018, 12:25 Alert

Program energetyki jądrowej jest gotowy, a Ministerstwo Energii chce jak najszybszej decyzji politycznej w tej sprawie – napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

„Ministerstwo Energii jest zdecydowane realizować Program polskiej energetyki jądrowej. Aktualizacja Programu została opracowana w Ministerstwie Energii. Wymaga jednak akceptacji politycznej na poziomie Rady Ministrów. Resort energii uważa, że decyzja w tej sprawie powinna zostać podjęta możliwie jak najszybciej” – napisano.

ME podaje, że obecnie PGE EJ1 prowadzi badania środowiskowe w dwóch lokalizacjach w województwie pomorskim: Lubiatowo-Kopalino (gminy Gniewino i Krokowa) oraz Żarnowiec (gmina Choczewo).
„Czas trwania badań środowiskowych wynika z przepisów określonych w odpowiednich ustawach (m.in. 12 miesięcy dla monitoringów środowiskowych i 24 miesiące dla monitoringów sejsmicznych, hydrologicznych i meteorologicznych). Wybór miejsca inwestycji może być dokonany po zakończeniu tych badań, a więc najwcześniej w 2019 roku” – napisano.

Polska Agencja Prasowa