Rajczuk-Szczepańska: PHO być może już w 2015 r. na warszawskim parkiecie

6 września 2013, 12:14 Bezpieczeństwo

– Polski Holding Obronny (PHO) może zadebiutować na giełdzie już w 2015 r., poinformowała agencję ISBnews wiceprezes PHO Agnieszka Rajczuk-Szczepańska. PHO w 2013 r. spodziewa się dalszego odbudowywania strat z lat ubiegłych i nie przewiduje poważnych konsekwencji ograniczenia budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.

– To półrocze zakończyliśmy z dobrym wynikiem i również nasze prognozy są pozytywne. Za cały 2013 spodziewamy się lepszego wyniku niż w ubiegłym roku – powiedziała Rajczuk-Szczepańska.

Holding nie spodziewa się, aby ograniczenie budżetu MON o ponad 3 mld zł wpłynęło negatywnie na jego wyniki.

– Nie zamierzamy zmieniać naszych prognoz finansowych w związku z oszczędnościami w budżecie MON, przewidujemy, ze nie wpłyną one negatywnie na wyniki holdingu. Skutecznie poszukujemy dalszych oszczędności celem osiągnięcia pozytywnych wyników na poziomie operacyjnym i netto – powiedziała wiceprezes.

Rajczuk-Szczepańska podtrzymała, że PHO zamierza wejść na GPW w 2015 r.

– Naszym celem jest utrzymywanie dobrej kondycji finansowej holdingu, aby uwiarygodnić się w oczach potencjalnych akcjonariuszy – powiedziała. Wejście na GPW jest celem strategicznym spółki i będzie czekała z nim na „jak najlepszy moment”, dodała.

Rajczuk-Szepańska podtrzymała również prognozę wartości eksportu grupy za 2013 rok.

– 600 mln zł – takie plany mamy i je zrealizujemy” – potwierdziła, przypominając, że celem PHO jest 1 mld zł eksportu w 2018 r.

Ważne dla PHO rynki eksportowe to m.in. Indonezja, Indie, Wietnam, Malezja, Algieria, Arabia Saudyjska, Kazachstan i potencjalnie Filipiny, wymieniła wiceprezes. Z kolei spółki holdingu, których produkty są przedmiotem zainteresowania partnerów zagranicznych to m.in. Fabryka Broni Radom, Zakłady Mechaniczne Tarnów, PCO, Zakłady Mechaniczne Łabędy, Elektronika i Maskpol.

Polski Holding Obronny jest największym producentem i dostawcą uzbrojenia w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pod marką Polskiego Holdingu Obronnego działa ponad 40 firm sektora obronnego w Polsce i za granicą, w których pracuje prawie 9 tysięcy pracowników. Liderem grupy jest Polski Holding Obronny spółka z o.o.

Źródło: ISBNews