? TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #13

30 marca 2019, 07:30 Alert

Polecamy Państwu zastawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (25.03-29.03.2019).

1. Jakóbik: Czy Nord Stream 2 zatrzyma się w Danii? Ujawniamy list prezesa

Nord Stream 2 ma nowe problemy w Danii. Dotarliśmy do dokumentu, z którego wynika, że projektowi grozi opóźnienie. Przyznaje to prezes spółki odpowiedzialnej za budowę. Zakończenie sporu terytorialnego z Danią daje też rolę do odegrania Polsce – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Jakóbik: Nord Stream 2 za ACTA 2? To nie takie proste (FELIETON)

Świat obiegła wieść Frankfurter Allgemeine Zeitung jakoby Niemcy wymienili poparcie dla nowej regulacji praw autorskich w Europie za wsparcie Francji przy Nord Stream 2. Nie do końca o to chodzi – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Gacki: Promieniujący strach przed atomem

Energetyka jądrowa zawsze budziła duże emocje. Poczynając od Three Miles Island, na Fukushimie kończąc, atom zawsze był kojarzony z czymś tajemniczym, niebezpiecznym. Powstały nawet oddzielne opracowania pochylające się nad „efektem bomby atomowej”, gdzie głównym skutkiem nie była śmierć, a strach, który paraliżował – pisze Maciej Gacki ze Studenckiego Koła Naukowego Energetyki Szkoły Głównej Handlowej, partnera BiznesAlert.pl.

4. KE dla BiznesAlert.pl: Polska ma jeszcze trochę czasu na cel OZE (ROZMOWA)

Artur Runge- Metzger, Dyrektor w Dyrekcji Generalnej ds. Działań w dziedzinie klimatu (DG CLIMA) w Komisji Europejskiej przekonuje, że Polska ma jeszcze trochę czasu na realizację celu udziału Odnawialnych Źródeł Energii w miksie energetycznym.

5. Lipka: Grupy interesów rządzą energetyką

Kiedy pod koniec listopada 2018 ogłoszono wreszcie długo oczekiwany program rozwoju polskiej energetyki do 2040 roku, można było mieć nadzieję, że 30 letnie rządy grup interesu w sektorze energetycznym zakończą się, będąc zastąpione realnym planem uwzględniającym Polską Rację Stanu. Niestety, jak dotąd Pan Premier ani Rada Ministrów nie przyjęła go oficjalnie do realizacji – pisze Jerzy Lipka, przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej.