Energa zaprzecza doniesieniom o zainteresowaniu aktywami JSW

19 maja 2016, 13:30 Alert

(CIRE.pl)

Odnosząc się do doniesień medialnych w sprawie ewentualnego zainteresowania sektora energetycznego aktywami lub akcjami Jastrzębskiej Spółki Węglowej zarząd Energii zaprzeczył, że spółka była zaangażowana lub planowała zaangażowanie w taki proces.

– W nawiązaniu do doniesień medialnych w sprawie ewentualnego zainteresowania sektora energetycznego aktywami lub akcjami spółki JSW SA (Puls Biznesu, Rzeczpospolita z dnia 19 maja 2016 r.) Zarząd Energa SA dementuje, jakoby Grupa Energa była zaangażowana lub planowała zaangażowanie w taki proces” – czytamy w oświadczeniu zarządu Energi.

Przypominamy, że wczoraj minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że Jastrzębska Spółka Węglowa może wymagać dokapitalizowania w postaci nowej emisji akcji, z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Odnosząc się do tych informacji „Puls Biznesu” napisał, że po wypowiedzi ministra kurs akcji JSW załamał się, a jednocześnie zniżkował też kurs Energi. Jak tłumaczył dziennik wynikało to prawdopodobne z obaw inwestorów, że to Energa również będzie ratować JSW i obejmować akcje nowej emisji.

W podobnym tonie sytuację skomentowała „Rzeczpospolita”. Dziennik ocenił, że spadkowy impuls na GPW spowodowały obawy inwestorów, że sektor energetyczny będzie musiał wziąć udział w ewentualnej emisji akcji JSW.